Wietrzna Szybka Piątka za nami

22 września w Kleszczewie odbyła się III Kleszczewska Szybka Piątka. Od 10:00 rywalizowały dzieci w 6 kategoriach wiekowych. Mamy nadzieję, że najmłodsi będą kontynuować swoją przygodę z bieganiem i za kilka lat, będą rywalizować w biegu głównym.

Oprócz biegowych atrakcji dzieci mogły skorzystać ze strefy dziecka, w której szalały na dmuchanym zamku i korzystały z atrakcji przygotowanych przez zespół animatorów ze Star ART.

Po emocjach związanych z biegami dzieci przyszedł czas na młodzież i dorosłych. Rywalizowali oni na dystansie 5 km. Trasa była płaska i w założeniu szybka, jednak mocny wiatr, który wiał prawie cały czas w twarz utrudniał rozwijanie wymarzonej prędkości.

Najszybszy podczas III Kleszczewskiej Szybkiej Piątki był Jakub Tracz , który 5 km trasę pokonał w 16 minut i 53 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Radosław Pluciński (AdRunaLine Team), który potrzebował 17 minut i 28 sekund by znaleźć się na mecie. Najniższy stopień podium zajął Wojciech Grabiński (gRUNwald Team Poznań), który na metę wbiegł po 17 minutach i 35 sekundach.

Wśród pań najszybsza była Monika Brzozowska (Czerwonak Biega), która potrzebowała 18 minut i 24 sekund by znaleźć się na mecie. Dominika Kłoda (ASICS FrontRunner Poland) zajęła drugie miejsce, a czas który jej to zagwarantował to 19 minut i 49 sekund. Podium uzupełniła Agnieszka Ślebioda z czasem 20 minut i 28 sekund.