AGROBEX III Kleszczewska Tartanowa Piątka za nami

W sobotę 24 września 2022 roku w Kleszczewie odbyła się AGROBEX III Kleszczewska Tartanowa Piątka. Pogoda w dniu imprezy była doskonała do spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że atrakcji dla dzieci w strefie animacji było sporo. Najmłodsi mogli skorzystać z malowania buziek przez Star ART - Kompleksowa organizacja imprez dla dzieci, FotoBudki, jednej z sześciu stacji sportowych stacji oraz dmuchanej zjeżdżalni. O wszystkich atrakcjach na stadionie w Kleszczewie informował niezawodny konferansjer Filip Majewicz.

Swoje stoisko miały Dzieciaki Chojraki (Stowarzyszenie Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej), na którym można było za wrzutkę do puszki skosztować pysznych ciast i ciasteczek. Dzieci mogły też odebrać nagrody za wykonanie sportowych zadań.

O 13:00 rozpoczęły się zmagania najmłodszych w sześciu kategoriach wiekowych, na dystansach od 100 do 1200 m. Rywalizacji dzieci towarzyszył jak co roku Pan Tygrys, który dopingował i wspierał  młodych lekkoatletów podczas biegu. Pierwsze trójki najszybszych dzieci z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymały nagrody, które zostały wręczone na podium.

O 14:30 na pokonanie 12,5 okrążenia stadionu lekkoatletycznego w Kleszczewie ruszyła I seria biegu głównego, na dystansie 5 000 m. II seria zawodników stanęła na starcie o 15:15 i to podczas jej trwania maiła się rozegrać walka o trumf w klasyfikacji generalnej.

Najszybszym zawodnikiem AGROBEX III Kleszczewskiej Tartanowej Piątki został Błażej Wytwer (Team Kopeć), który pokonał dystans 5 000 m w 15:42 i tym samym ustanowił rekord kleszczewskiej bieżni! Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Iliv, któremu zegar na mecie wskazał czas 17:25. Podium uzupełnił Łukasz Fabiański (#zaliniametyteam) z czasem 17:50.

Wśród kobiet najszybszą zawodniczką została Aleksandra Matkowska z czasem 23:31. Drugi stopień podium zajęła Julia Banaszak (Polonia Środa), która pokonała 12,5 okrążenia w czasie 25:01. Najniższy stopień podium przypadł Nataszy Słocińskiej (Maratończyk Poznań) z czasem 25:30.

Podczas dekoracji w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych, zawodnicy odebrali nagrody ufundowane przez sponsora tytularnego imprezy firmę AGROBEX oraz przez Browar Fortuna i Product Plus.

Imprezę wspierali także Boltimor - drukarnia i studio graficzne oraz Bez Zadyszki - audycja dla biegaczy.

Wszystkim uczestnikom, sponsorom i partnerom bardzo dziękujemy za zaufanie i spędzony razem czas w Kleszczewie!